Poniedziałek, 08 Lutego 2016
Strona Główna
O firmie
Oferta
Realizacje
Kontakt
Współpraca
Ogrody prywatne
Położenie: Mieczewo »

Duży ogród ze względu na różnicę poziomów został podzielony na dwie części. W strefie frontowej powstało proste, nowoczesne założenie ubrane w geometryczne linie, natomiast strefa prywatna, znajdująca się za domem ma charakter bardziej swobodnego krajobrazowo-parkowego założenia. Bogactwo krzewów liściastych, kwitnących bylin i traw ozdobnych sprawia, że ogród ten tętni życiem i kolorami przez cały rok.

W ogrodzie powstała również duża altana wypoczynkowa wraz z okazałym murowanym grillem z granitu.

Założenie pełne drzew liściastych i iglastych oraz różnorodnych krzewów i bylin ujęte w geometryczne ramy. Dodatkową ozdobą jest kaskada z niewielkim zbiornikiem wodnym, której szum uprzyjemni każdy wieczór spędzany w ogrodzie.

Bardzo ciekawe założenie ogrodowe w ultranowoczesnym stylu. Prosta, geometryczna kompozycja z platanów o dachowej koronie, żywopłotów z ligustru i traw ozdobnych, podkreślona układem murków z białego betonu. W części frontowej królują szlachetne cisy i ostrokrzewy. Żwirowe nawierzchnie podjazdu zostały zabezpieczone w nowatorski sposób przez użycie mat nidagravel, dzięki czemu są bardzo wygodne w użytkowaniu i trwałe.

Położenie: Kamionki »

Ogród, który został poddany rewaloryzacji, dzięki czemu zyskał na urodzie i stał się bardziej reprezetnacyjny. Ładny taras w śródziemnomorskim stylu ciekawie wygląda w oprawie z lawendy i jałowców.

Przy nowopowstającej rezydencji stworzyliśmy piękny staw kąpielowy z dawnego zbiornika wody. Dzięki zachowaniu okazałej wierzby płaczącej udało się stworzyć niezwykle naturalny charakter stawu. Wzdłuż jednego z brzegów zbudowaliśmy również ciekawy pomost z drewna egzotycznego.

Położenie: Kórnik »

W celu osłonięcia domu i tarasu postanowiono podwyższyć część ogrodu, tworząc wyższy poziom, na którym znajdują się rabaty krzewów oraz drzewa. Skarpę, która w ten sposób powstała, obsadzono różnokolorowymi niskimi krzewami i bylinami, które podkreślają półkolisty kształt trawnika i pięknie wyglądają, zwłaszcza oglądane z okien domu.

Rozległe założenie ogrodowe wypełnione pięknymi kompozycjami z krzewów liściastych, iglastych oraz bylin i ozdobnych traw. Nietypowy kształt działki pozwolił na stworzenie kilku niezależnych wnętrz ogrodowych.

Położenie: Wiry »

Ciekawe kompozycje z różnych gatunków krzewów liściastych i iglastych, a także bylin stanowią piękną oprawę domu. Rozmieszczone głównie wokół płotu granicznego stanowią świetną osłonę przed wiatrem i wzrokiem sąsiadów, dając możliwości do swobodnego wypoczynku.

Położenie: Mściszewo »

Bardzo duży ogród, w którym wykonaliśmy przepiękny strumień długości kilkudziesięciu metrów uchodzący do dużego, sztucznie stworzonego jeziora. Ciekawe ukształtowanie położonego na nadwarciańskiej skarpie terenu sprawia, że widoki zapierają dech w piersiach.

Położenie: Kamionki »

Piękne kompozycje krzewów i drzew podkreślają urodę domu i stanowią dla niego wspaniałe towarzystwo. Bogactwo gatunków, odmian i kolorów szczególnie okazale prezentuje się jesienią.

Położenie: Czapury »

Niewielki ogród przydomowy podzielono na reprezentacyjną część frontową oraz kwitnący zielony salon na tyłach domu. Znalazło się tu miejsce na taras z drewna egzotycznego, domek gospodarczy i wrzosowisko. Ogród powstał częściowo z roślin przesadzonych z innego ogrodu (m.in. dwa wysokie świerki oraz surmia), dzięki czemu od razu stał się miejscem zacisznym i przytulnym.

Aby zharmonizować prostą formę budynku mieszkalnego z zielenią, posłużono się geometrycznymi liniami zieleni. Ogród frontowy zdobią trzy drzewa surmii otoczone kwadratowymi żywopłotami z bukszpanu. Wielobarwna nawierzchnia (złożona z sześciu kolorów kostki kamiennej) również podkreśla charakter ogrodu. Na tyłach domu zaciszne miejsce wypoczynku i zabaw na drewnianej konstrukcji dla dzieci zapewniają stare drzewa i żywopłoty.

Położenie: Suchy Las »

Niewielka przestrzeń ogrodu przydomowego otoczona została drewnianymi płotami oraz murowanym ogrodzeniem, co pozwoliło stworzyć zaciszne miejsce do wypoczynku i zabawy. Zieloną oprawę domu stanowią drzewa głogów, klonu, jarząbu i piękny okaz buka pospolitego.

Położenie: Kamionki »

Spiętrzenie wody za pomocą tamy pozwala utrzymać stały poziom wody w stawie i zasilać system nawadniający ogrodu. Nad tamą znajduje się drewniany mostek, z którego roztacza się malowniczy widok na otaczający krajobraz.

Położenie: Chyby »

Realizacja ogrodu podzielona została na etapy. Najpierw wykonano trawnik, żywopłot iglasty oraz obsadzenia w części frontowej. Realizacja pozostałych etapów planowana jest w kolejnych latach.

Położenie: Borówiec »

Duży ogród o powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych umieszczony na skraju lasu. Wśród starych sosen rozmieszczono wijące się rabaty krzewów i bylin, które harmonijnie łączą się z otoczeniem. Spod jednego z drzew wypływa strumień, który swoje ujście znajduje w położonym przy domu stawie kąpielowym. W ogrodzie stworzyliśmy również warzywnik o ciekawej formie, domek na drzewie oraz miejsce na ognisko.

Położenie: Swarzędz »

Duży ogród z basenem, w którym część wejściowa umiejętnie podkreślona przez dwie kuliste robinie została odgrodzona od części wypoczynkowej tajemniczymi drzwiami. Uwagę zwraca również brzozowy zagajnik i sad, w którym zamieszkał wiklinowy koń.

Położenie: Mostowa, tarasy »

Tarasy realizowane i projektowane przez nas są ogrodami w miniaturze. Pozwalają na niewielkiej przestrzeni cieszyć się bogactwem zieleni i kwiatów!

Położenie: Puszczykowo »

Malownicze oczko wodne harmonijnie wpisuje się w otaczający ogród. Drewniany mostek oraz kompozycje roślin wodnych ozdabiają kameralne miejsce wypoczynkowe przy tarasie.

Położenie: Swarzędz »

Jest to niewielki reprezentacyjny ogród z kaskadą, strumieniem i otoczonym roślinami oczkiem wodnym. Elementy wodne oraz kompozycje roślin iglastych pięknie prezentują się na tle elewacji z łupka serycytowego.

Położenie: Nekielka »

Duże założenie ogrodowe, które przepięknie wpisuje się w otoczenie. Kolorowe kompozycje krzewów i bylin tworzą ciekawe zakątki i wnętrza. Malowniczość tego założenia podkreśla falująca linia trawnika oraz dobór gatunkow roślin.

Położenie: Chyby »

Spokojne, stonowane kompozycje roślinne podkreślają bryłę domu i harmonijnie z nią współgrają. Urozmaiceniem ogrodu jest niewielki skalniak na tyłach domu.

Położenie: Gruszczyn »

Niewątpliwym atutem tego miejsca jest bliskie sąsiedztwo lasu. Ogród zaprojektowano tak, aby harmonijnie wpisał się w pobliski krajobraz. Strefę wejścia podkreślono strzyżonymi formami roślin iglastych, natomiast w części wypoczynkowej w otoczeniu zieleni znajduje się altana i kominek.

Obfita zieleń będąca ozdobą przedogródka to wspaniałe okazy zimozielonych krzewów iglastych. W części wypoczynkowej ogrodu można podziwiać kompozycje z roślin liściastych zestawionych w wielobarwne, kwitnące grupy.

Położenie: Rogoźno »

Niewielka przestrzeń została całkowicie wykorzystana, aby stworzyć z zieleni dekoracyjną oprawę domu. Reprezentacyjną część stanowi wielobarwne wrzosowisko z grupami roślin iglastych.

Położenie: Swarzędz »

Niewielki, ale bogaty ogród stanowiący ciekawe otoczenie dla budynku mieszkalnego. Dodatkową ozdobą są elementy wodne i ławka umieszczona w zacisznym miejscu.

Niewielka płaszczyzna trawnika przy kąciku wypoczynkowym otoczona jest kompozycjami z krzewów ozdobnych oraz drzewami owocowymi.

Kameralny ogród przydomowy wraz z niewielką kaskadą, który umila wypoczynek na przyległym tarasie.

Bogata zieleń otaczająca niewielką płaszczyznę trawnika skomponowana jest z różnobarwnych roślin iglastych i liściastych, które w zależności od pory roku tworzą odmienną kolorystykę ogrodu. Zaciszne wnętrze ogrodowe zapewnia spokojny wypoczynek, a cienisty przedogródek ozdabia wejście do domu.

Na tyłach domu znajduje się zaciszne wnętrze otoczone majestatycznymi drzewami iglastymi. Miejsce wypoczynkowe w ciekawy sposób wydzielono za pomocą niskiego żywopłotu z bukszpanu. Strefę wejściową zdobią różnokolorowe pnącza.

Położenie: Puszczykowo »

Część frontowa tego ogrodu skomponowana jest z krzewów iglastych, atrakcyjnych przez cały rok . Natomiast w części wypoczynkowej wysokie okazy drzew, uzupełnione niższymi krzewami, łagodną linią otaczają trawnik i dzielą ogród na wnętrza. Miłą atmosferę tworzy również niewielki sad.

Położenie: Czerwonak »

Ogród położony jest na stoku podzielonym na kilka tarasów o łagodnym spadku, dzięki czemu idealnie wpisuje się w otoczenie, a z każdego miejsca w ogrodzie rospościera się przepiękny widok na okolicę. Poszczególne poziomy rozdzielają pasy obsadzeń i stopnie z podkładów kolejowych.

Kameralny ogród przydomowy, w którym różnorodne kompozycje roślinne oraz liczne starsze okazy drzew otaczające kącik wypoczynkowy, pozwalają spokojnie wypoczywać wśród zieleni.

Położenie: Palędzie »

Swobodne założenie, w którym przestrzeń trawnika została śmiało pocięta rabatami z krzewów i bylin, dzięki czemu w ogrodzie powstało wiele interesujących wnętrz. Jedno z nich przeznaczono na mały plac zabaw dla dzieci.

Stare okazy drzew ozdobnych i owocowych uzupełnione młodszymi nasadzeniami otaczają dom, stwarzając zaciszne wnętrza ogrodowe i ozdabiając dom od strony ulicy.

Ogrody prywatne - spis realizacji